A tak – ako sám hovorí – rozhodol sa zdvihnúť zadok a niečo s tým urobiť. Rozhodol sa vstúpiť do veľkej politiky. „Keď tu budú tisíce utečencov, už bude neskoro plakať,“ tvrdí v Aréne Kollár s tým, že netvrdí, že im nemáme pomôcť. „Som humánne založený človek. Ako politik však chcem Slovensko chrániť pred utečencami.“

Kto je Boris Kollár

Biznismen Boris Kollár sa pýši prívlastkom s dvojakým významom. Je totiž zároveň milionárom i multiotcom. Celkovo má deväť detí. Známy podnikateľ vlastní Fun Rádio, lyžiarske stredisko na Donovaloch a rozbehnutých má množstvo ďalších aktivít. Podľa obchodného registra figuruje až v 18 firmách. Rodák z Bratislavy sa v minulosti podieľal na budovaní Skiparku Ružomberok, finančne sa interesoval v lyžiarsko areáli Veľká Rača-Oščadnica a vlastnil aj tatranské stredisko Štrbské Pleso.

Ako Kollár hovorí, podnikanie má v krvi. Už pred pádom režimu v novembri 1989 mal zarobené štyri milióny vtedajších korún. Taká suma peňazí v komunizme by podľa neho znamenala na dnešný prepočet „vlastniť Pentu“.

V polovici 90. rokov sa najlepšie zorientoval v postsocialistických štruktúrach telovýchovnej organizácie, ktorá na Štrbskom Plese ovládala vleky i Hotel FIS. Cez akciovku 1. Tatranské stredisko napokon ovládol a zveľadil. Počas posledných 15 rokov investoval v našich veľhorách približne 25 miliónov eur.

Súvisiace články