26.04.2017, 11:58

Taxikári predviedli protestnú jazdu proti Uberu. Po Bratislave sa vozili nízkymi rýchlosťami

Taxikári vyhlásili, že si nechcú proti sebe poštvať ľudí tým, že budú blokovať bratislavský obchvat, preto budú jazdiť iba v pravom pruhu.

Nespokojní bratislavskí taxikári dnes protestne jazdili proti nelegálnym vodičom. Taxikári vyrazili okolo 9.00 h z Petržalky a prešli bratislavským obchvatom medzi Ružinovom a Lamačom. Svoje autá šoférovali minimálnou povolenou rýchlosťou. 

Taxikári vyhlásili, že si nechcú proti sebe poštvať ľudí tým, že budú blokovať bratislavský obchvat, preto budú jazdiť iba v pravom pruhu. "Verejnosť nás vníma ako nejednotný celok a je načase ukázať, že aj my sa vieme zjednotiť v názoroch a hlavne za našu prácu a rodiny," informujú organizátori. Ako tvrdia, bojujú proti nekalej konkurencii, ktorá sa podľa nich v poslednom čase rozmohla.

"Myslíme tým vodičov, ktorí neoprávnene poskytujú taxislužbu zakrývajúc svoju protiprávnu činnosť za termín 'zdieľaná ekonomika'," vysvetľujú nespokojní taxikári. Tí už 11. apríla protestovali na bratislavskom Primaciálnom námestí. Vyjadriť tak chceli nespokojnosť s nečinnosťou úradov voči vodičom pracujúcim pre rôzne aplikácie a taxislužby, ktoré podľa nich nerešpektujú legislatívu.

Podľa hovorkyne Uber SR a ČR Miroslavy Jozovej partnerskí vodiči platformy fungujú v súlade s direktívou EÚ a registrovaných používateľov platformy spájajú so spoľahlivými a bezpečnými poskytovateľmi prepravy. Tí sú legálne zaregistrovaní a plniť si majú všetky daňové povinnosti, pričom preprava je tiež transparentná. Zároveň zdôrazňuje, že partnerskí vodiči Uber nemôžu využívať žiadne privilégiá, ktoré majú poskytovatelia taxislužieb.

Protesty, ale aj útoky skupinky vodičov taxislužieb voči partnerským vodičom Uberu podľa spoločnosti iba zvýrazňujú fakt, že technologická platforma sa stáva populárnejšou.