16.03.2017, 16:02

Aktivisti blokovali cestu vo Vajnoroch. Protestovali proti plánu rozšírenia diaľnice

Na frekventovanej ceste vo Vajnoroch a na Seneckej ceste krátko po 16.00 hodine vyjadrili aktivisti nesúhlas s rozšírením diaľnice bez kolektorov.

Aktivisti blokovali cestu vo Vajnoroch. Protestovali proti plánu rozšírenia diaľnice
Zdroj: TASR/Dano Veselský

Proti navrhovanému rozšíreniu diaľnice D1 medzi Bratislavou a Trnavou protestovali dnes popoludní aktivisti z občianskeho združenia Triblavina a obyvatelia obcí Ivanka pri Dunaji, Bernolákovo, Chorvátsky Grob i bratislavskej mestskej časti Vajnory protestovať.

Na frekventovanej ceste vo Vajnoroch a na Seneckej ceste krátko po 16.00 hod. vyjadriť nesúhlas s rozšírením diaľnice bez kolektorov. 

​Aktivisti trvajú na tom, aby kolektory boli súčasťou rozšírenia. "Mali by odľahčiť regionálnu dopravu a zabezpečiť bezpečnejšiu a plynulejšiu dopravu na diaľnici aj na regionálnych cestách," vysvetlil starosta Vajnôr a člen združenia Triblavina Ján Mrva. 

Protestovalo sa na dvoch miestach približne 15 minút. V centre Vajnôr pred zdravotným strediskom na Roľníckej ulici budú obyvatelia a aktivisti prechádzať po priechode pre chodcov.

Druhý protest sa bude konať na Seneckej ceste v rovnakom čase v priestore pred priemyselným parkom. Tu budú účastníci transparentmi upozorňovať na nesúhlas so zámerom, ako sa má D1 rozširovať.