V kauze okolo otváracích hodín v podnikoch Starého Mesta nastal zvrat. Starosta Starého Mesta Radoslav Števčík nepodpíše toto nariadenie, ktoré schválili v utorok mestskí poslanci.

Ako dôvod uviedol, že po vypracovaní právnej analýzy usúdil, že v ustanovení je viacero vecí, ktoré sú v priamom rozpore so zákonom.

Podľa neho poslanci riešili tento problém spôsobom, ktorý by mohol ublížiť aj im. Števčík sa ostro ohradil voči tomu, aby bol spájaný s týmito navrhovanými zmenami. Podľa neho je to rozhodnutie staromestských poslancov.

"My sme neboli volení turistami či návštevníkmi, ale občanmi Starého Mesta. Je našou povinnosťou chrániť týchto občanov pred neustálymi výtržnosťami v centre mesta," povedal Števčík.

Starosta zároveň vyzval aj poslancov parlamentu, aby „sa začali vážne zaoberať legislatívou, ktorá znemožnuje samosprávam chrániť bezpečnosť ľudí.

"Chcem sa stretnúť aj so šéfom polície Tiborom Gašparom a primátorom mesta Ivom Nesrovnalom, aby začali riešiť situáciu s neprispôsobivými ľuďmi v Starom Meste, ktorí sú hanbou Bratislavy," doplnil Števčík.