Ja nesedím za videom, za internetom celý čas lebo máme kopec inej roboty,“ odpovedal šéf Ľudovej strany Naše Slovensko Marian Kotleba na otázku, či mu neprekážajú vulgárne výrazy jeho poslanca, ktoré sú zaznamenané na videu voľne dostupnom na internete.

Otázka od novinárov narážala na vulgárne pokriky poslanca ĽS NS Milana Mazureka. Ten na protiimigračnom proteste v lete 2015 v Bratislave vulgárne a agresívne kričal na moslimskú rodinu: „J...m vášho Alaha." Okrem mužov si jeho hnev vtedy odniesli ženy aj deti.

Ešte dodáme, že Mazurek sa stal členom výboru pre ľudské práva a národnostné menšiny.

Na spomínanej demonštrácii bol aj Kotleba. „Áno ja som bol v Bratislave na demonštrácií proti imigrantom a nič vulgárne tam nebolo,“ povedal novinárom.

Šéf ĽS NS tam dokonca rečnil z pódia. „Beňová je k...a špinavá,“ skandoval vulgárne dav počas jeho prejavu na adresu slovenskej europoslankyne za Smer-SD Moniky Beňovej. „Povedali ste to za mňa,“ reagoval vtedy Kotleba z pódia na pokriky.

V pondelok 14. marca Kotleba zrušil počas predstavenia divadelnú hru, pretože mu prekážali vulgarizmy, ktoré v nej zazneli. Pritom osobne sedel v hľadisku.

Vulgárne pokriky demonštrantov začínajú v čase 7:15, vystúpenie Mazureka v čase 13:50.