08.03.2016, 11:20

Procházka poprel stretnutie s Ficom. Nový Čas ho nafotil pred Úradom vlády

"Nie," povedal včera evidentne zaskočený Radoslav Procházka v Prezidentskom paláci novinárom na otázku, či už rokoval s Robertom Ficom. Denník Nový čas však zverejnil vo svojom dnešnom vydaní fotky dokazujúce opak.

Prezident Andrej Kiska včera 7. marca uvítal jednotlivo lídrov všetkých strán, ktoré sa dostali do parlamentu, s výnimkou Roberta Fica, ktorý odcestoval na summit Európskej únie do Bruselu, a Mariana Kotlebu.

Posledný na rad prišiel Procházka. Keď odchádzal zo stretnutia s prezidentom novinárom oznámil, že do vlády so Smerom jeho strana Sieť nepôjde. Nasledovala otázka, či už s Ficom stihol rokovať. S prekvapeným pohľadom odpovedal: "Nie".

Fotografie zverejnené Novým časom ukazujú Procházku, ako opúšťa Úrad vlády. Jedna snímka zo 6. marca o 18 19 ukazuje vládne auto odchádzajúce od Úradu vlády.

Nový čas nafotil Procházku pred Úradom vlády.
Zdroj: archív HN

Ďalšia ukazuje ako o pár minút kráča Procházka s Andrejom Hrnčiarom po tom, čo zo spomínaného auta vystúpili. Posledná fotka z 19 05 zachytila, ako od Úradu vlády odchádza auto, v ktorom sedí Robert Fico.

Situácia po voľbách je zamotaná. Rozloženie kresiel v novom parlamente a nemožnosť spolupráce medzi viacerými subjektmi viedli iba k dvom možným koalíciám. Jednou bola vláda strán Smer, SNS, Most a Sieť a druhou široká pravicová koalícia strán SaS, OĽaNO, SNS, Most, Sieť - podporovaná stranou Sme rodina.

Procházkove odmietnutie Smeru prvú možnosť vylučuje. Procházkovci si ale svoju úlohu pred voľbami predstavovali úplne ináč. Prieskumy ich pasovali do pozície lídra pravice a samotný Procházka si trúfal na premiérske kreslo.