02.02.2016, 15:24

Migranti v Nemecku napadli dôchodcov, video zdieľajú desaťtisíce ľudí

">
]]

Internetom sa veľkou rýchlosťou šíri video, na ktorom vidieť mužov, ktorých autor nahrávky označuje za migrantov, napádajúcich nemeckých dôchodcov v metre. Na sociálnej sieti Facebook ho už zdieľalo takmer 80-tisíc ľudí.

Zábery natočené jedným z cestujúcich ukazujú, ako mali migranti napadnúť nemeckých dôchodcov v mníchovskom metre snažiacich sa chrániť ženu, ktorú muži mali obťažovať. Incident sa stal na linke zo stanice Sedlinger Tor do centra Mníchova.

Video zaznamenáva ako jeden z migrantov drží dôchodcu za ruky a uráža ho, zatiaľ čo ďalší migrant zápasí s druhým dôchodcom, ktorého potom chytí pod krkom a hrozí mu.

Žena bola vraj v momente, ako sa bitka začala, zakrytá jedným z migrantov a tak ju na videu vidieť nie je, píše portál Telegraph. Užívateľ Facebooku Tom Roth, ktorý video nahral a na sociálnej sieti aj zverejnil, tvrdí: "Myslím, že (jeden z migrantov) mal ruku na jej chrbte."

Situáciu, ktorá predchádzala útoku na dôchodcov, opisuje Roth nasledovne: "Ako sa metro pohlo, žiadateľ o azyl udrel z celej sily do okna. Myslím, že bol naštvaný, pretože ho žena odmietla," tvrdí. "Viacerí starší páni zakričali, aby s tým prestal," dodal. Čo bolo ďalej, je vidieť na videu.

O prípade bola oboznámená aj polícia.

Tento incident sa v Nemecku udial v dobe napätej atmosféry, keď sa začiatkom januára prevalil škandál zo silvestrovskej noci, kedy cudzinci najmä v Kolíne nad Rýnom, ale aj v iných mestách, hromadne sexuálne napádali ženy. Podobné prípady hlásili aj ďalšie krajiny, napríklad Švédsko či Fínsko.