Mám ambície vytvoriť najlepší eshop pre športovcov nie len na Slovensku. Toto je vyjadrenie Michala Patakyho, zakladateľa protrening.sk.

Cieľom tohto internetového obchodu je presadzovať domáce výrobky a časom vyrábať čo najviac pomôcok na Slovensku. „Tým sme už začali, keďže presadzujeme predaj doplnkov výživy a oblečenia a niektorých náradí vyrobených na Slovensku. Okrem toho máme v ponuke asi najväčšie množstvo športovej literatúry v slovenskom jazyku. Časom by sme eshop so slovenskými výrobkami radi presadil aj do okolitých krajín, pripadne do celej Európy,“ dodáva Pataky.

protrening.sk sa prihlásil do súťaže Eshop Akcelerátor. Ide o súťaž pre malé aj veľké slovenské e-shopy, ktoré chcú ukázať, že podnikať na Slovensku sa oplatí. Víťazi troch kategórií získajú 12 mesačnú podporu a lukratívne ceny, z ktorých budú profitovať ich firmy aj zákazníci. Hospodárske noviny aj HNtelevízia boli mediálnymi partnermi súťaže. O víťazoch rozhodlo hlasovanie verejnosti a odborná porota. Pozrite si, ako pred porotou obstál Michal Pataky a jeho firma.