18.10.2017, 19:17

Hanba Bratislavy je uzavretá. Pozrite si, ako sa rozoberá chátrajúca autobusová stanica

Developer HB Reavis začal s rozoberaním starej autobusovej stanice Nivy.

Developer HB Reavis od dnešného dňa začal kompletne rozoberať autobusovú stanicu v Bratislave, ktorá už niekoľko rokov chátra.  

"My sa na starú stanicu Nivy momentálne pozeráme už ako na priestor stavby, celý priestor uzatvárame. Už sa intenzívne pracuje. Postupne všetko rozoberáme," povedala pre HN Martina Jamrichová, hovorkyňa HB Reavis.

Medzi ľuďmi sa rozpráva, že na tomto mieste, kde je stará autobusová stanica, vznikne len obchodné centrum a prevádzka autobusovej stanice zostane na náhradnej stanici, ktorá funguje už dnes. 

"Sú to absolútne špekulácie. Projekt Stanica Nivy je nastavený a naprojektovaný tak, aby všetky funkcie, ktoré sa v ňom zlučujú, fungovali. My chceme, aby projekt Stanica Nivy mal medzinárodnú autobusovú stanicu a chceme, aby tam bola aj kancelárska budova a veľmi kvalitné obchodné centrum," doplnila Jamrichová.

Už o tri roky bude v centre Bratislavy stáť nová Autobusová stanica, obchodné centrum a administratívna budova. Developer HB Reavis do nej naleje 345 miliónov eur.