Bratislavský Inter naďalej bez bodu

23.08.2004, 00:00
V 4. kole futbalovej Corgoň ligy sa darilo domácim tímom, ktoré zaznamenali v piatich zápasoch tri víťazstvá. Katastrofálny vstup do novej sezóny potvrdil bratislavský Inter v domácom prostredí proti Dubnici, keď už vo štvrtom zápase v rade nedokázal získať bod.

V 4. kole futbalovej Corgoň ligy sa darilo domácim tímom, ktoré zaznamenali v piatich zápasoch tri víťazstvá. Katastrofálny vstup do novej sezóny potvrdil bratislavský Inter v domácom prostredí proti Dubnici, keď už vo štvrtom zápase v rade nedokázal získať bod. Ďalšiu ranu žlto-čienym uštedril Straka, ktorý v poslednej minúte zabezpečil hosťom zaslúžené jednogólové víťazstvo. S úlohou získať prvé tohtoročné body nastúpili do zápasu štvrtého kola aj futbalisti Púchova. Hráčom Matadora sa tento cieľ podarilo splniť pod Matúšovým hradom v Trenčíne, kde zásluhou Bestu zdolali v podpriemernom zápase domácich najtesnejším rozdielom -- 1:0. Tretie víťazstvo hostí sa zrodilo v Trnave. "Bílí andelé" v zápase s Ružomberkom (1:2) najprv urazili šťastenu nepremenenou jedenástkou Molnára a po tom ich hrubé chyby v obrane potrestali Števko a striedajúci Latiak. Česť domácich tímov zachraňovali úradujúci majster zo Žiliny, ktorý jednoznačne zdolal Rimavskú Sobotu (3:0) a Artmedia Bratislava po víťazstve nad vicemajstrom z Banskej Bystrice (2:1).

Inter -- Dubnica 0:1 (0:0)
Gól:
90. P. Straka, rozhodoval: Tomčík, 711 divákov
Jozef Barmoš (tréner Interu): Do zápasu sme nastúpili málo dôrazní a nekoncentrovaní. Po prestávke sa hra vyrovnala, napokon sa od nás odvrátilo aj potrebné šťastie, keď sme dostali gól v nadstavenom čase.
Jozef Jankech (tréner Dubnice): Tak, ako sme vyhrali, mohli sme aj prehrať. Vieme, že o titul hrať nebudeme, máme však po štyroch stretnutiach desať bodov, a tie nám už nikto nezoberie.

Trenčín -- Púchov 0:1 (0:0)
Gól:
63. Besta, rozhodoval: Vnuk, 2 037 divákov
Anton Jánoš (tréner Trenčína): Tento zápas bol hlavne o šanciach: boli len dve, pričom my sme tú svoju nevyužili a súper tú svoju áno.
Pavel Vrba (tréner Púchova): Musím svojich hráčov pochváliť za bojovnosť, ktorá viedla k zisku troch bodov. Po góle sme príkladne bojovali, pokrývali priestory a vyhrávali osobné súboje.

Trnava -- Ružomberok 1:2 (0:1)
Góly:
46. Hodúr -- 32. Števko, 88. Latiak, rozhodoval: Hriňák, 3 393 divákov
Jozef Vukušič (tréner Trnavy): V zápase sme urobili dve hrubé chyby, za ktoré sme zaplatili gólmi i stratou bodov. Tie chyby prišli v najnevhodnejších okamihoch.
Ivan Hucko (MŠK Ružomberok): Do Trnavy sme prišli hrať futbal, ktorým by sme dosiahli výsledok zaručujúci zisk bodov. Podarilo sa nám to a víťazstvom sme si výrazne polepšili.

Žilina -- R. Sobota 3:0 (3:0)
Góly:
16. Sninský, 23. M. Ďurica, 36. I. Bartoš, rozhodoval: Smolák, 3 471 divákov
Ladislav Jurkemik (tréner Žiliny): Hráči si zaslúžia pochvalu, najmä za prvý polčas, no po zmene strán to bolo horšie. Teší, že sme využili počiatočný tlak na strelenie gólov.
Peter Zelenský (tréner R. Soboty): Urobili sme chyby, zo začiatku sme nechali v strede pola veľa priestoru Žiline, ktorá z toho ťažila. Žilina má kvalitné mužstvo, my len zbierame skúsenosti.

Artmedia -- B. Bystrica 2:1 (2:0)