Liverpool pred Barcelonou

03.12.2001, 23:00

Víťaz pohára UEFA, anglický FC Liverpool, zvíťazil v tohtoročnom neoficiálnom poradí úspešnosti futbalových svetových klubov, pričom naposledy bol na prvom mieste v roku 1991. V bodovaní realizovanom Medzinárodnou futbalovou federáciou pre históriu a štatistiku (IFFHS) na základe umiestnení v rôznych prestížnych súťažiach získal anglický tím 361 bodov pred katalánskym veľkoklubom FC Barcelona (304) a bavorským klubovým "obrom" nemeckej bundesligy -- FC Bayern Mníchov (291). Neoficiálne poradie úspešnosti svetových futbalových klubov: 1. FC Liverpool 361 bodov, 2. FC Barcelona 304, 3. Bayern Mníchov 295, 4. Galatasaray Istanbul 269, 5. Real Madrid 256.

25. apríl 2024 01:49