Víťazstvo "kráľov" v slovenskej réžii

07.12.2003, 23:00

Slovenskí hokejisti sa výraznou mierou zaslúžili o víťazstvo Los Angeles v sobotňajšom zápase NHL nad Washingtonom. K triumfu 7:3 prispel dvoma gólmi Žigmund Pálffy, dve asistencie zaznamenal Ľubomír Višňovský a jednu prihrávku pridal Jozef Stümpel. Capitals vstúpili do zápasu dvoma gólmi v úvodných piatich minútach, keď sa po prihrávkach Petra Bondru presadil Sergej Gončar a Robert Lang, ale Kings dokázali duel otočiť. "Viedli sme dvojgólovým rozdielom a náskok sme mali brániť oveľa lepšie. Namiesto toho sme urobili chyby. Neverili sme si," hneval sa Bondra. Pálffy potvrdil víťazstvo svojho tímu gólmi v tretej tretine. V 47. minúte, za stavu 4:3, unikol spolu so Stümpelom v oslabení a skóroval. Už o minútu strelil ďalší gól Los Angeles Michael Cammalleri a brankársku jednotku Washingtonu Olafa Kölziga vystriedal v bránke Rastislav Staňa. Slovenský brankár sa v bránke Capitals predstavil v tejto sezóne vo svojom piatom zápase a v počte odchytaných duelov zaostáva už iba jedno stretnutie za prvým slovenským gólmanom so skúsenosťami v NHL -- Jánom Lašákom. Staňa počas dvanástich minút tretej tretiny zneškodnil päť striel, sedem minút pred koncom stretnutia ho však prekonal Pálffy. Rodák zo Skalice sa tak po piatich zápasoch, v ktorých absentoval pre zranenie tváre, zapísal do štatistík už vo svojom druhom stretnutí. Pálffy sa súčasne vrátil v kanadskom bodovaní do prvej desiatky najproduktívnejších hráčov, keď mu s 28 bodmi (8+20) patrí deviata priečka. "Do zostavy sa vrátili Ziggy (Pálffy), Stumpy (Stümpel), navyše sme získali Straku. Teraz tak máme tri talentované a silné útoky, ktorým sa darí," netajil nadšenie center Kings Eric Belanger. Jeho slová potvrdzuje aj fakt, že Los Angeles zvíťazilo v štyroch z posledných piatich súbojov a opäť sa dostalo na čelo Pacifickej divízie.
VÝSLEDKY
Piatok: Philadelphia -- Phoenix 3:2 (Handzuš 0+1 -- Phoenix 1+0, Suchý 0+1), Carolina -- Montreal 1:1 pp, Atlanta -- Anaheim 6:2 (za domácich Petrovický 0+1), Calgary -- Minnesota 2:1 u sobota: NY Islanders -- Chicago 5:2, Buffalo -- Tampa Bay 1:3, Toronto -- Detroit 5:2, Ottawa -- New Jersey 1:2, Montreal -- Carolina 3:1, Boston -- Philadelphia 1:1 pp, Florida -- Atlanta 3:4 pp, Los Angeles -- Washington 7:3 (Pálffy 2+0, Višňovský 0+2, Stümpel 0+1 -- Bondra 0+2), St. Louis -- Nashville 4:1 (Demitra 1+0 -- Országh 1+0), Colorado -- Columbus 5:1, Vancouver -- Minnesota 1:1 pp, Edmonton -- Pittsburgh 4:3, San Jose -- Dallas 2:1.

26. apríl 2024 19:48