Ronaldova premiéra v drese Realu Madrid

08.10.2002, 00:00

Brazílsky futbalový kanonier Ronaldo nastúpil v nedeľu večer na premiérový duel v drese svojho nového zamestnávateľa Realu Madrid. Svoj štart okorenil dvojnásobný majster sveta aj dvoma gólovými zásahmi, "biely balet" si pripísal cenné víťazstvo 5:2 nad Alavésom a 75-tisíc fanúšikov na štadióne Santiaga Bernbabeua skandovalo meno nového futbalového hrdinu. Dvadsaťšesťročný útočník sa dostal na trávnik až v 64. minúte, keď za stavu 2:1 nahradil v zostave Javiera Portilla a už po necelej minúte sa dokázal gólovo presadiť po výbornom pase Roberta Carlosa. Svojím druhým gólom zvyšoval najlepší strelec MS 2002 o ďalších 14 minút už na 5:1 pre Real. Investícia španielskeho klubu vo výške 45 miliónov dolárov sa tak po dlhom čase, pre Ronalda je to prvé súťažné stretnutie od finálového duelu na MS v závere júna, opäť predviedla vo veľkom štýle. Okrem Ronalda skórovali za domáci tím aj Zidane a dva góly vsietil Luis Figo.

26. apríl 2024 14:43